Trinásť chlapcov, ktorí sú od júna uväznení v jaskyni na severe Thajska a s ktorých evakuáciou sa začalo dnes, bude rozdelených do štyroch skupín.

Informuje o tom server denníka Bangkok Post, podľa ktorého budú v prvej skupine štyria ľudia a vo zvyšných po troch osobách. V jaskyni, ktorá je z veľkej časti zatopená, 23. júna uviazlo 12 mladých futbalistov a ich tréner. Pretože hrozí nový vzostup vody, úrady sa rozhodli pristúpiť k evakuácii.

Thajská vláda zverejnila podrobnosti, ako budú všetci vyvádzaní von. S každým z chlapcov budú dvaja potápači a k ​​vybaveniu budú patriť kyslíkové fľaše a dýchacie masky. Dvadsaťpäťročný tréner by mal byť v poslednej skupine evakuovaných.

Chlapci budú vyvádzaní únikovou cestou pozdĺž vopred natiahnutého lana. V tých najužších úsekoch bude potrebné kyslíkové fľaše zložiť a potápači ich budú pomaly posúvať vpred. Znamená to, že nikto z chlapcov nebude ani na chvíľu osamote. V niektorých miestach sú podľa dostupných informácií zaplavené priechody vysoké len asi 60 centimetrov.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK