Zlomená dcéra prehovorila o utrpení po tom, čo jej otec zomrel po prepustení z nemocnice s lekárskou trubicou stále vo svojom tele.

Otec Alexandry Wilshawov Darren († 47) zomrel po tom, čo mu jeden z lekárskych nástrojov spôsobil v tele infekciu. Pre denník The Sun jeho 19-ročná dcéra povedala: “Chcem odpovede! Môj otec zomrel kvôli ich hlúpej chybe.” Šéfovia Royal Stoke University Hospital, v Staffordshire v Anglicku sa Alexandre ospravedlnili a povedali, že urobia všetko pre to, aby sa rovnaké chyby nezopakovali.

Alexandre, ktorá žije v dedine Rocester, to nestačilo. “Nedali mi vôbec žiadne vysvetlenie. Môj otec bol môj svet. Boli sme to stále ja a on, kým mi ho nezobrali.” Alexandra povedala, že donútila ísť svojho tvrdohlavého otca do nemocnice, pretože mal už vyše mesiaca kašeľ. “Stále som ho nútila, aby šiel do nemocnice, ale on nechcel. Nakoniec dýchal stále horšie, tak to vzdal a išiel. Mal infekciu na hrudníku a jeho pľúca sa začali zapĺňať tekutinou. Dali mu teda centrálny venózny katéter. Tri týždne bol v nemocnici, kde ho ošetrovali,” vysvetlila. 

Alexandra povedala, že v nemocnici od istého dátumu prestali zaznamenávať jeho stav a liečbu. To znamenalo, že Darren nedostal lieky počas šiestich dní. “Nechali ho v posteli v nemocnici týždeň, a potom ho poslali domov bez toho, aby sa pozreli do záznamov, pretože si už žiadne neviedli,” dodala. 

19-ročná dcéra si spomína, ako Darrena poslali domov s katétrom pripevneným na hrudi. “Všetci o tom vedeli. Sestry, lekári, celé oddelenie. Smiali sa na tom a hovorili mu, že má na sebe šperky. Keď sme ho prišli z nemocnice vyzdvihnúť, obliekali ho.” Darren teda zostal v dome s ňou a ona tvrdí, že sa nikto ani nezastavil, aby ho prišiel skontrolovať. Jeho stav sa rýchlo zhoršoval, takže sa vrátil naspäť do nemocnice.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK