V ponuke sa objavilo zaujímavé Ferrari Enzo. Má najazdených iba 8 363 km a kedysi hovorilo pane pretekárovi Michaelovi Schumacherovi (49).

Cena je predmetom dohody, ale určite sa bude pohybovať od milióna eur vyššie. Enzo je výnimočným autom samé osebe. V rokoch 2002 až 2004 ich vyrobili len 400, z toho 399 sa predávalo na pozvánky predchádzajúcim majiteľom iných modelov Ferrari. Posledný kus venovali Vatikánu na charitu, ktorý ho predal v dražbe.

Toto konkrétne Enzo vlastnil Michael Schumacher, ktorý v decembri 2013 utrpel vážny úraz hlavy pri lyžovačke. Keďže jazdil pre stajňu Ferrari, nechal si na ňom urobiť viacero úprav, ktoré sa na sériových autách nevyskytovali. Má napríklad titánové kolesá, vlastné reproduktory a tiež svoju menovku na sedadlách a prahu dverí. Z vnútornej strany kapoty motora sú tiež podpisy šéfov Ferrari a jazdcov Formuly 1 z tých čias.

Väčšinu z 8 363 najazdených km má na konte sám Michael, od lyžiarskej nehody však žiadny nepridal. Správy o jeho stave sú často protichodné. Podľa vyjadrení lekárov je vo vegetatívnom stave a bez pomoci zdravotníkov sa nedokáže ani postaviť.

 

Dĺžka: 4,7 mDiskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK