Chce robiť radosť druhým! Ľudia majú v dnešnej dobe rôzne záľuby, niektorí nimi dokonca potešia aj iných!

Peter Strápák (41) z Bratislavy sa už tri roky venuje vysádzaniu figovníkov, ktoré pestuje vo svojom okolí. Dokonca na sociálnej sieti ponúka zadarmo stromčeky pre záujemcov, ktorí si chcú túto rastlinku vysadiť vo svojej záhradke či pred domom.

Všetko sa začalo pri jednej z Petrových návštev Petržalky. “Na sídlisku som zbadal najväčší figovník, aký sa dá u nás vidieť,“ hovorí mladý muž, ktorého subtropická rastlina uchvátila. “Odrezal som končeky konárov a skúsil som ich nasadiť u nás v Ružinove,“ vysvetľuje a ukazuje miesto, kde vyrástlo už päť mladých stromčekov.

Mladý otecko mal najprv obavy, či v našich zemepisných šírkach takýto druh stromu prežije. “Hoci som tomu predtým neveril, teraz mám radosť, že sa každý z tých stromov ujal,“ dodáva s úsmevom muž, ktorému sa podarilo za tri roky vysadiť už desať stromov. Z jeho záľuby majú radosť nielen deti a manželka, ale aj všetci susedia. “Hovoria, že som im priniesol kus exotiky, a to sa im veľmi páči,“ dodáva pyšný Ružinovčan, ktorému sa ozvalo množstvo záujemcov o nové odrody stromov.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK