Tínedžerka, ktorá zomrela na meningitídu (zápal mozgových blán) len niekoľko dní po začatí vysokej školy, bola podľa vyšetrovateľov zdravá a fit.

Lauren Sandell († 18) niekoľko dní pred smrťou podľa jej mamy zabehla 5 míľ. Mama Sharon Sandell povedala, že bola s Lauren v kontakte každý deň počas prvých dvoch týždňov na univerzite. Asi týždeň po príchode do Bournemouth povedala mame, že sa necíti dobre. Podľa Sun to mama pripisovala stresu z novej školy.

Sťažovala si na bolesti hlavy a bola niekoľkokrát chorá, no myslela si, že dostala otravu jedlom. Mame Sharon však jedno ráno zavolal Laurenin priateľ, ktorý panikáril, pretože sa triasla v posteli. “Povedala som mu, aby jej dal šálku čaju a sušienku, pretože som predpokladala, že má v krvi málo cukru, čo súviselo so stresom. Myslela som si, že má otravu jedlom, lebo to spomínala. Potom mi jej priateľ napísal správu, že už sa netrasie a zaspala. Spali však až do obeda. Bolo to zvláštne, pretože väčšinou vstávala oveľa skôr.”

Potom prišli do Woodfordu a chceli stráviť víkend doma. Podľa Sun sa Lauren sťažovala na pocit chladu a nevoľnosti. Tiež povedala, že ju bolia nohy a nevládze dlho stáť. “Keď ju jej brat objal, odtiahla sa od neho, ale myslela som si, že ju proste otravuje. Bola stále tichá, unavená a zatvárali sa jej oči,” povedala Sharon. Potom Lauren povedala, vidí rozmazane a nevládze dýchať. Potom sa s mamou rozprávala o zmene univerzity a začala sa správať zvláštne. 

Sharen si myslela, že má záchvat paniky. “Bola veľmi studená, povedala mi, že ju bolí žalúdok. Dala som jej fľašu s horúcou vodou a potom išla so mnou do postele. Bola stále veľmi nepokojná. Išla na toaletu a našla som ju tam, ako sedí na podlahe a hovorí, že vidí rozmazane. Naozaj som si myslela, že je len v strese. Môj manžel ju zodvihol a posadil na posteľ. Všetko je to trochu rozmazané.”Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK