Tretia júnová nedeľa patrí všetkým otcom, tatinom aj tatušom. Deň otcov je príležitosť, aby sme milovanému rodičovi prejavili lásku a poďakovali sa za to všetko, čo pre nás odmalička robil.

Pre známu herečku bol jej otec vždy veľkým vzorom. „Bola som na neho hrdá pre jeho nezlomný charakter, postoje, pre jeho nadhľad, múdrosť a nebojácnosť, rovnako aj pre jeho veľký zmysel pre humor a pre dobrodružstvo. Navždy budem naňho hľadieť ako milujúce dieťa, ktorému dal bezhraničnú lásku, pozornosť, slobodu a dôveru. Vďačím mu za všetko, to sa nedá ani vypovedať… Veľa sme sa spolu nacestovali, naučil ma milovať prírodu. Bola som s ním za severným polárnym kruhom a táto fotka je z vrcholu najvyššieho nórskeho štítu Galhøpiggen,“ hovorí herečka.

Moderátorka spravodajstva RTVS Jana Majeská si svojich rodičov stále užíva, pretože sú u nich doma častými hosťami. Aj jej otec je už na zaslúženom dôchodku, pretože musel byť po celý život v strehu. Nie preto, že mal doma šikovnú dcéru, ale preto, že bol šoférom z povolania. „Pracoval vo Svite v Chemosvite a práve pokiaľ ide o šoférovanie mi vždy dával cenné rady. A ešte stále dáva. Pri cúvaní, parkovaní a aj starostlivosti a údržbe auta. Aj vďaka nemu ich vždy s maminou doveziem bezpečne tých 330 km do rodných Tatier, a to za akéhokoľvek počasia, na čo som veľmi hrdá.“

Matej Tóth (35) a otec Viliam (62): Naučil ma jazdiť na kombajne

Otec nášho zlatého olympionika v chôdzi z Ria de Janeiro (2016 ) je dôchodcom ešte len dva týždne. Stále však pracuje ako kontrolór v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, venuje sa záhrade, majstrovaniu a každoročne sa pripravuje na košický polmaratón. „S ocinom som prežil skvelé detstvo. V podstate ma naučil všetky športy – lyžovať, korčuľovať, plávať. Ale asi málokoho naučil otec jazdiť na kombajne, vyhodnocovať úrodu počas žatvy, kvalitu pšenice. Bol agronóm a ja som s ním v lete veľmi rád jazdil po chotári. Čím som starší a vychovávam svoje deti, zisťujem, že ma naučil aj oveľa vzácnejšie veci – zmysel pre zodpovednosť, pracovitosť, spravodlivosť,“ vyznáva sa z citov Matej.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK