Sú zdravou verziou cukríkov a vďaka ich prirodzenej sladkej chuti chutí všetko v kombinácii s nimi ako skvelý dezert.

Banány sú pre ich pozitíva (chuť, cenová dostupnosť) najviac vyvážaným čerstvým ovocím na svete, píše prevention.com.

Mnoho ľudí sa im vyhýba pre väčší obsah sacharidov a cukrov v porovnaní s iným ovocím, no netreba zabúdať na to, že telo tieto látky telo potrebuje. Banány sú navyše bohaté na vlákninu, čím pomáhajú udržať pocit sýtosti. Prečítajte si 10 vedecky podložených dôkazov, kvôli ktorým by ste mali toto ovocie konzumovať pravidelne.

Obsahujú draslík

Jeden banán obsahuje približne 422 miligramov draslíka, čiže asi 12 percent z denného požadovaného príjmu minerálov. Draslík pozitívne vplýva na svaly, srdce a nervy. 

Pomáhajú udržiavať hydratáciuDraslík pomáha regulovať tekutiny vo vašom tele po cvičení. Športovcom sa preto odporúča, aby konzumovali potraviny bohaté na draslík.

Sú dobré pre vaše čreváObsahujú vlákninu a pomáhajú dobrým baktériám vo vašom čreve. Výskum ukazuje, že môžu zlepšiť trávenie, skrátiť trvanie prechladnutia, a dokonca pomôcť pri chudnutí.

Palivo pred tréningom

Najlepšie potraviny pred cvičením sú tie, ktoré obsahujú prírodné cukry (sacharidy) na energiu, ale nezahltia tak žalúdok. Podľa výskumu banány majú jedinečné zložky, ktoré môžu zvýšiť športový výkon.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK