Predseda parlamentu Andrej Danko (43) sa hlási k svojmu obdivu k Rusku. Predviedol to aj vlani, keď ako prvý slovenský politik vystúpil s nekritickým prejavom v ruskej štátnej Dume.

No Danko si okrem príjemných spomienok po návšteve zhmotnil detský sen a po príchode z Moskvy si zaobstaral Ladu Niva. Čo na jeho výber hovoria odborníci?

Danko v novembri vystúpil pred poslancami v štátnej Dume. Po návšteve Moskvy svoj vozový park rozšíril o novú Ladu Nivu. „Ako osoba vlastním Ford Mustang, rok výroby 2016 a Ladu Niva. Biela Lada bol vždy môj sen – od českého seriálu Návštevníci. Nie je lepšie vozidlo do terénu ako Niva. Plánujem ňou jazdiť v teréne a lesoch,“ povedal pre Nový Čas Danko.

Na druhej strane hovorí, že vďaka permanentnému pohonu všetkých štyroch kolies, uzávierke stredového diferenciálu a pneumatikám s hrubým dezénom dokáže vyjsť aj na také miesta, o akých sa dnešným kompaktným SUV nemôže ani snívať. „Najväčším nepriateľom Nivy je ale hrdza. Pri častej jazde v teréne je technika Lady rýchlo na konci so silami. Prevodovka nevydrží ani pri dobrej opatere viac ako 100 000 km,“ dopĺňa Bednár.

Motor: 4-valec

Objem: 1 690 cm³

Výkon: 61 kW (83 k) pri 5 000 ot./min.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK