Zrušenie obľúbeného seriálu Roseanne nezostalo bez odozvy! Rázny krok ABC dokonca komentoval aj samotný americký prezident.

Dôvodom, prečo to televízia urobila, bola rasistická poznámka o bývalej a veľmi blízkej poradkyni prezidenta Baracka Obamu Valerie Jarrettovej, ktorú na Twitteri zverejnila predstaviteľka hlavnej hrdinky Roseanne Barr. Poprednú afroamerickú aktivistku prirovnala k opici. 

ABC poznámku označila za “odpudivú, zavrhnutiahodnú a nezlučiteľnú s našimi hodnotami” a oznámila, že so sitcomom končí. Barrovej nepomohlo, že sa ospravedlnila, tweet zmazala a vyhlásila, že išlo o zlý vtip. Trump na prípad reagoval v stredu tvítom, ktorým sa oprel do riaditeľa spoločnosti The Walt Disney Company Boba Igera.

“Bob Iger z ABC zatelefonoval Valerii Jarrettovej, aby jej povedal, že ‘ABC netoleruje komentáre ako tie’, ktoré urobila Roseanne Barr. Páni, nikdy nezatelefonoval prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby sa ospravedlnil za hrozné výroky, ktoré o mne zazneli na ABC,” tweetoval Trump. Iger ani Jarrettová na Trumpove oznámenie zatiaľ nereagovali.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK