Tomu sa povie dokonalosť! Nad Bojnicami vyrástla pred pár týždňami unikátna vyhliadková veža.

Turistickú atrakciu, ktorá má 35 metrov a prevýšenie 30 metrov, môžu milovníci prírody a výšok navštíviť v skúšobnej prevádzke. Tento týždeň by však malo dôjsť k úplnému otvoreniu jedinečnej veže.

Bojnice ako na dlani, ale aj Nováky, Prievidzu či Strážovské vrchy môžu vidieť turisti z novej vyhliadkovej veže. Tá vyrástla nad mestečkom Bojnice za rekordných 6 týždňov. Pre výstavbu, ktorou sa investor inšpiroval vyhliadkou na Morave, museli vyrúbať štyri alebo päť stromov. „Je to pomerne technicky náročná investícia, ktorá nie je bežne viditeľná v turistických centrách. Vyhliadok je síce veľa, ale táto je na Slovensku unikátom v podobe oceľovej konštrukcie a drevenej lávky, ktorá má stúpanie šesť percent. Súčasťou vyhliadky je aj jedna preliezka a jeden tobogan,“ informoval generálny riaditeľ Kúpeľov Bojnice Slavomír Eliaš, ktorý prišiel s nápadom vyhliadkovej veže.

„Naším cieľom je zmeniť charakter návštevníkov Bojníc na návštevníkov, ktorí tu zotrvajú namiesto niekoľkých hodín niekoľko dní,“ ozrejmil Eliaš. Náklady na výstavbu veže boli 2,2 mil. €. Dodávateľ, ktorým je česká firma, už odovzdal stavbu do užívania. Pôvodne bolo v pláne, aby mala veža výšku 60 metrov, s čím nesúhlasili pamiatkari. „Toto je naša projektovaná výška, nazývame ju ako prvá etapa s tým, že budeme robiť všetko pre to, aby sme dosiahli súhlas pamiatkového úradu s pôvodne plánovanou výškou,“ uviedol riaditeľ. Kúpele už dávnejšie vybudovali nad Bojnicami i menšiu vyhliadku, tá sa však stala terčom vandalov, preto ju zamykajú. Opätovne ju plánujú otvoriť spolu s veľkou vyhliadkovou vežou, ktorú bude strážiť súkromná bezpečnostná služba.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK